موکت پلی آمید چیست ؟

موکت پلی آمید :

موکت پلی آمید یا الیاف نایلون به شکل باور نکردنی با دوام و دارای خاصیت ارتجاعی است و انتخاب بسیار مطمئنی برای همۀ مکان های پر تردد مانند فرودگاهها ، هتلها ، دفاتر اداری و سازمانهای پر رفت و آمد است .
ضمناً در خصوص استاندارد حریق ( مقاومت در برابر گسترش آتش ) دارای رتبه خوبی است و در جدول های مربوط به استاندارد مقاومت در برابر گسترش آتش ،( که عمدتاً دو استاندارد در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد )، در رتبۀ قابل قبولی قرار دارد .
ضمناً این نوع الیاف به راحتی کوبیده نمی شوند و به راحتی سایش پیدا نمی کنند ، همچنین در مقابل فرسودگی و لکه پذیری کاملاً مقاوم هستند و در مقابل الکتریسیته ساکن نیز استاندارد مطلوبی دارند و نیز الیاف شان دارای ثبات رنگ هستند .
نایلون هنوز هم گسترده ترین و فراگیرترین انتخاب برای ساخت الیاف است و رقابت نزدیک و شانه به شانه ای با پلی پروپیلن دارد . این ماده به طرز خیره کننده ای محکم و با دوام بوده و به دلیل مقاومتی که در برابر فرسودگی و کشیدگی دارد ، مورد استفاده قرار می گیرد .از این رو ، برای مکانهای پر رفت و آمد انتخاب اول است.

نقاط قوت موکت پلی آمید :
. ثبات رنگ بر اثر تابش نور آفتاب
. مقاومت بالا در برابر گسترش حریق
. برگشت به حالت اولیه پس از قرار گرفتن تحت فشار ( مانند زیر پایه های مبل ، تخت خواب و غیره )
. مقاومت بسیار بالا در برابر سایش ، خورندگی و کهنگی ( برای مدل های بافت لوپ بسیار مناسب برای هتل ها و سالن ها)

مواد تشکیل دهنده موکت پلی آمید :
پلی آمید فیبر مصنوعی شناخته شده برای دوام، انعطاف پذیری و راحتی آن است.موکت های پلی آمید مناسب برای خانه های شلوغ است، به ویژه اگر شما بچه های کوچک داشته باشید. این مجموعه شامل موکت های های مضمون بچه ها است که از شخصیت های محبوب، طرح های جالب و رنگ هایی جسورانه استفاده شده است.
با انتخاب گسترده ای از رنگ ها، الگوهای و سبک های موجود، مطمئن شوید که یک موکت پلی آمید که برای سبک زندگیتان مناسب است پیدا کنید
یک موکت فوق العاده نرم که میتواند با خواسته های یک خانواده شلوغ برخورد کند مجموعه ای عالی از موکت های پلی آمید را در بر میگیرد.
پلی آمید فیبر ساخته شده انسان است که به سختی پوشانده شده و به طور طبیعی مقاوم به لکه است. پلی آمید رنگ های بسیار واضح ایجاد می کند.