فروش اینترنتی پارکت لمینت آرتا
آماده سازی پارکت لمینت آرتا

مراحل نصب پارکت لمینت آرتا :

نصب پارکت لمینت آرتا جز آخرین مرحله کارهای ساختمانی بوده و پس از خشک شدن و از بین رفتن کامل رطوبت مصالح به کار رفته انجام میگیرد . شرط لازم و اساسی سپری شدن حداقل 60 روز از تاریخ کف سازی و خشک بودن کف پس از تایید کارشناسی و انجام تست های دقیق سنجش رطوبت میباشد . پارکت خریداری شده را به مدت 48 ساعت در وسط اتاق محل نصب به صورت ضربدری ( چیدمان انبار ) بدون باز کردن بسته بندی قرار داده تا با محیط هم دما شوند ، پس از باز کردن بسته های پارکت لمینت باید فورا نصب شوند و تعداد مناسبی از کارتن ها ( حداقل 3کارتن ) قبل از نصب باز شده و تایل های آن به خوبی مخلوط شوند ، همه تایل ها را قبل از نصب به دقت بررسی کنید . دمای محیط قبل از نصب ، حین نصب و هنگام استفاده از پارکت  باید 16 الی 22 درجه سانتیگراد بوده و رطوبت محیط باید 40% الی 60% باشد .

دستورالعمل نصب پارکت لمینت آرتا

مواد و ابزارها :

اره دستی یا اره برقی و موکت بر

گونیا و نوار متر

دریل ، چسب نجاری و گیره کشش انتهای کار

فاصله اندازها جهت ایجاد فاصله انبساط

پد ضربه گیر ( جهت جلوگیری از واردشدن ضربه مستقیم به لبه ها )

نوارچسب پهن 51 میلیمتری عایق رطوبت

ماسک و عینک ایمنی

پارکت لمینت

فوم مناسب با ضخامت 2 میلیمتر

ورق نایلونی با ضخامت 2/0 میلیمتر

درزگیر سیلیکونی

قرنیز ( جهت زیبایی انتهای کار و پوشش فضاهای انبساطی خالی )

محاسبه متراژ پارکت لمینت آرتا

کل فضای کفی که قرار است پارکت لمینت نصب شود (عرض × طول ) محاسبه گردد . به اضافه مساحت قسمت هایی از اتاق که شکل نامرتب دارند، به عدد بدست آمده 10% اضافه کرده و پارکت، فوم و ورق نایلونی تهیه کنید .

مراحل نصب پارکت لمینت آرتا

الف. هرگونه فرش یا کفپوش چوبی چسبیده شده به کف بتونی را بردارید . باید از هموار ، تمیز و خشک بودن کف مورد نظر اطمینان حاصل نمود و ماکسیمم ناهمواری سطح نباید بیش از 2 میلیمتر درهرمتر باشد .

توجه : برای نصب پارکت از فوم استفاده شود ، در صورتی که عمل نصب  روی بتن یا کف بتون پوشده شده با موزاییک انجام گیرد ابتدا نایلون عایق رطوبت در زیر فوم پهن شود ، لبه های نایلون باید حداقل 2سانتیمتر روی هم قرار گرفته و با نوار چسب پهن عایق رطوبت به هم چسبیده شوند .

لایه های فوم همپوشانی نداشته و بصورت لب به لب در کنار هم قرار داده شوند . برای کف های سیمانی  و بتونی فوم فشرده (سایلنت) و برای سایر کف ها از جمله سرامیک و سنگ ، فوم معمولی نیز مناسب میباشد .

ب. عرض اتاق را ابتدا اندازه گرفته و آن را به عرض یک تایل تقسیم بندی کنید . اگر باقی مانده 6سانتی متر یا کمتر باشد ، برای داشتن  عرض مناسب در آخرین ردیف ، اولین ردیف تایل ها را از سمت نر برش دهید . طول اولین تایل از یک ردیف نباید کمتر از 15 سانتی متر باشد .

پ. از گوشه چپ اتاق شروع کنید و تایل های پارکت لمینت آرتا را در جهت نور خورشید نصب کنید .

توجه : بهترین حالت مساحت نصب پارکت طول  7متر و عرض 5 متر میباشد ، در صورتی که بیش از این متراژ باشد باید از قرنیزهای تی شکل جداساز استفاده کرده و مساحت کف اتاق به دو قسمت تقسیم گردد . از فاصله اندازها جهت ایجاد فضای انبساط در تمام دور تا دور اتاق ، بین اشیا نصب شده (  لوله ها ، چهارچوب های درب ، کابینت ها و… ) در پارکت استفاده شود .

ت. تایل های ردیف اول را تمیز کرده و لبه نر تایل ها را برش دهید ، ابن لبه های کوتاه شده را با در نظر گرفتن فضای انبساط ، بطور موازی با دیوار قرار دهید .

ث. تایل ها را یکی پس از دیگری با جایگذاری لبه نر در لبه مادگی و با زاویه 30-20 درجه و فشار اندک نصب کنید .

ج. زمانی که به انتهای ردیف اول رسیدید ، آخرین تایل را اندازه گیری کرده و برش دهید تا اندازه آن مناسب گردد . با توجه به زاویه تیغه ها ، سمت برش به نحوی تعیین گردد که موجب آسیب دیدگی سطح دکور نشود .

توجه : جهت عملیات برشکاری ، محلی خارج از منزل در نظر گرفته شود تا برشکاری باعث ایجاد گرد و غبار در محل نصب نگردد و حتما از عینک و ماسک استفاده شود .

چ. ردیفی که قبلا نصب شده است را اندکی بلند کنید تا بتوانید با ضربه ای ملایم ، تایل مجاور را در موقعیت قرار دهید . تایل های بعدی بصورت زاویه به زاویه نصب میشود سپس با ضربه دست خود تایل را کاملا در موقعیت قرار داده و به سمت پایین فشار دهید ( ضربات نبایستی باعث آسیب یا شکستن کلیک ها شوند )

ح. برای نصب آخرین ردیف ، حدفاصل دیوار را علامت گذاشته و تایل را برش دهید .

نکته : پارکت باید تا زیر چهارچوب درب ادامه یابد . از یک تکه پارکت ضایعات جهت گذاشتن علامت عمق قاب درب که باید تراشیده شود ، استفاده کنید .

خ. فاصله انداز ها را بردارید ، قرنیز ها را بدون اینکه به کف میخکوب یا وصل کنید نصب کرده و هرگونه ورق نایلونی اضافی را از بالای قرنیز ها برش دهید و از چسباندن پارکت به لایه فوم خودداری شود .